Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi v Piešťanoch.
Veliteľ Síl výcviku a podpory OS SR brigádny generál Ing. Ľubomír SVOBODA sa v sobotu 8. septembra zúčastnil v poradí 6. ročníka Dňa ozbrojených a záchranných systémov v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch, kde v mene NGŠ OS SR čo najsrdečnejšie privítal všetkých návštevníkov.
Uvedená akcia bola svojim rozsahom a povahou veľmi významná, pretože rozvíja novodobú tradíciu v oblasti upevňovania vzťahov medzi príslušníkmi ozbrojených a záchranných zložiek Slovenskej republiky a mládežou piešťanského regiónu.
Zámerom organizátorov tejto kultúrno-spoločenskej a športovej akcie bolo pútavou formou predstaviť mladej generácii, našim deťom, nielen modernú, ale aj historickú vojenskú techniku, výzbroj a výstroj. Zároveň pri praktických ukážkach záchranných zložiek prezentovať okrem modernej techniky a výstroja vysokú profesionálnu pripravenosť ich príslušníkov pri obrane a ochrane života a zdravia občanov SR, ako aj ich majetku.
Zlatým klincom podujatia bolo odovzdanie lietadla MiG – 29A do expozície Vojenského historického múzea v Piešťanoch pilotom plukovníkom Vladimírom Lisým.




![Ozbrojené sily na Twitteri [otvára sa v novom okne] Ozbrojené sily na Twitteri [otvára sa v novom okne]](https://www.mil.sk/images/twitter.png)
![Ozbrojené sily na Facebooku [otvára sa v novom okne] Ozbrojené sily na Facebooku [otvára sa v novom okne]](https://www.mil.sk/images/facebook.png)


