Preskocit navigáciu

Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu


Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu

Pomoc civilnému obyvateľstvu pri živelnej pohrome nacvičovali v dňoch 3.- 4. apríla 2013 v Ružomberku príslušníci Základne mobilných komunikačných a informačných systémov (ZaMKIS) v rámci odborno taktického cvičenia.

Hlavnou úlohou bolo vytvoriť taktické operačné centrum v priestore VÚ Ružomberok, hlavné miesto velenia vo výcvikovom priestore Ivachnová, následne zabezpečiť trvalé poskytovanie hlasových, dátových a e-mailových služieb pre jednotky, ktoré by OS SR na pomoc vyčleňovali.

Špecialisti ZaMKIS v rámci dvojdňového cvičenia 1. centra predviedli možnosti nasadenia mobilného komunikačného informačného systému MOKYS pre príslušníkov veliteľstva pozemných síl OS SR pod vedením náčelníka štábu plukovníka gšt. Vladimíra Kubáňa. Zamestnania sa zúčastnili aj vybraní funkcionári odbornosti BOIaKIS z podriadených útvarov.

Riadiaci zamestnania major Aurel Sabó na záver cvičenia konštatoval, že ciele cvičenia boli úspešne splnené. Spokojnosť s ukážkou vyslovili aj pozvaní hostia a ocenili vysokú profesionalitu „Ružomberčanov“.


Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu1Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu1Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu1Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu1Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu2Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu2Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu2Príslušníci ZaMKIS sa pripravujú na pomoc obyvateľstvu2

Autor: npor. Omasta , Foto: čat. Bartoš - Dátum: 17.04.2013
Čítanosť: 5570
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share