Preskocit navigáciu

Nová spolupráca Velitežstva posádky Bratislava s Velitežstvom vzdušných síl


Nová spolupráca Velitežstva posádky Bratislava s Velitežstvom vzdušných síl

     Spoločný výcvik jednotiek Velitežstva posádky Bratislava a príslušníkov Vrtužníkového krídla generálplukovníka Jána Ambruša v Prešove sa uskutočnil dňa 6. marca 2012 v rámci prvého cvičného transportného letu z pristávacej plochy vo vojenskom objekte kasární Vajnory. Na palube vrtužníka Mi-17M si príslušníci čestnej stráže a vojenskej hudby vyskúšali nový spôsob presunu na plnenie štátno – protokolárnych aktivít do vzdialenejších kútov Slovenska.

     Posádka vrtužníka predviedla svoje pilotné majstrovstvo a pre príslušníkov VePBA pripravila nevšedný zážitok. Sme presvedčení, že týmto prvým letom sa položili základy budúcej vzájomnej kooperácie pri využívaní leteckého výcviku na operatívnejšiu prepravu v rámci Slovenskej republiky.

Ďakujeme!


Nová spolupráca Velitežstva posádky Bratislava s Velitežstvom vzdušných síl 1Nová spolupráca Velitežstva posádky Bratislava s Velitežstvom vzdušných síl 1Nová spolupráca Velitežstva posádky Bratislava s Velitežstvom vzdušných síl 1Nová spolupráca Velitežstva posádky Bratislava s Velitežstvom vzdušných síl 1Nová spolupráca Velitežstva posádky Bratislava s Velitežstvom vzdušných síl 2

Autor: VePBA , Foto: npor. Ing. Miroslav SMOLKA, des. Filip MAJERSKÝ - Dátum: 08.03.2012
Čítanos: 8847
Verzia pre tlač

Skoči na menu
Share