Preskocit navigáciu

Ďalší výcvikový deň v Prápore výcviku


Ďalší výcvikový deň v Prápore výcviku

V dňoch 30.1. – 10.2.2012 prebieha vo VJVM výcvik 42 PrV OS SR do operácie ISAF-SJ-KAF,HQ KAF, HQ ISAF, NSE a mfžr. Dňa 2.2.2012 vykonala SJ-KAF za riadenia inštruktorov VJVM praktické zamestnanie z plnenia operačných úloh na takticko-odbornom cvičisku v Prápore výcviku. V piatok 3.2.2012 boli mjr. Mgr. Milanom VANGOM a šbnrtm. Richardom FABRÍCIUSOM odovzdané praktické skúsenosti (využitie Lessons Learned). Obaja pozvaní prednášajúci pôsobili v poslednej rotácií SJ-KAF.

V rote bojového výcviku pokračuje odborný výcvik 61 PrV odbornosti G10 (ČŠ 108). Frekventanti v rámci 3 dní vo PC Sučany pokračujú v tematike taktickej prípravy, kde prakticky vykonávali činnosti vojaka v boji a počas hliadkovania. Výcvik prebieha v trvaní 7 týždňov a bude ukončený záverečným testovaním zo streleckej, taktickej a telesnej prípravy. Na základe výsledkov testovania budú úspešní absolventi odborného výcviku odoslaní na plnenie úloh k materským útvarom, kde budú a zúročovať teoretické vedomosti a praktické návyky získané v odbornom výcviku v Prápore výcviku Martin.


Ďalší výcvikový deň v Prápore výcvikuĎalší výcvikový deň v Prápore výcvikuĎalší výcvikový deň v Prápore výcvikuĎalší výcvikový deň v Prápore výcvikuĎalší výcvikový deň v Prápore výcviku2Ďalší výcvikový deň v Prápore výcviku2

Autor: kpt. Pavol Koškovský , Foto: kpt. Pavol Koškovský - Dátum: 06.02.2012
Čítanosť: 10229
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share